Ak Partili Kars Milletvekilleri Projelendirdi Gamp İlköğretim Okulu'nun Yıkımı Başladı

AK PARTİLİ KARS MİLLETVEKİLLERİ PROJELENDİRDİ GAMP İLKÖĞRETİM OKULU'NUN YIKIMI BAŞLADI - Kars'ta uzun zamandan beri atıl vaziyette bulunan Gazi Ahmet Muhtar Paşa İlköğretim (GAMP) yıkılmasına başlandı.
Bu haber 2013-10-08 15:59:02 eklenmiş ve 261 kez görüntülenmiştir.

Kars'ta uzun zamandan beri atıl vaziyette bulunan Gazi Ahmet Muhtar Paşa İlköğretim (GAMP) yıkılmasına başlandı.

AK Parti Kars Milletvekilleri Ahmet Arslan ile Prof. Dr. Yunus Kılıç'ın yakından takip ederek projelendirdikleri GAMP İlköğretim okulununun harebe binası yıkılıyor. Milletvekillerinin girişimleriyle yıkımı başlayan okulun yerine çok modern ve Kars'a yakışır bir okul yapılacak.

AK Parti Kars Milletvekilleri Ahmet Arslan ve Prof. Dr. Yunus Kılıç, uzun zamandan beri Karslıların huzurunu Bozan harbe binanın yıkılması Ankara'da yoğun çaba sarf ettiklerini söylediler.

Konuyla ilgili İHA'ya açıklamada bulunan Ak Parti Milletvekilleri Ahmet Arslan ve Prof. Dr. Yunus Kılıç; "GAMP İlköğretim okulunu yakından takip ediyorduk. Burada okuyan çocuklarımız başka okullara gidiyor. Bu çocuklarımızın tekrar kendi okullarında okumalarını sağlamak için çeşitli girişimlerde bulundu. Sonunda GAMP okulunun projesini hazırlattık. ve ardından ihalesi yapılarak yıkıma başlandı. Burada çok güzel bir okul inşa edilecek" dediler.

Kars'ta depreme dayanıksız bina olarak boşaltılan ve öğrencileri civardaki okullara gönderilen ve boşaltıldıktan sonra hiçbir şey yapılmayan GAMP İlkokulu yıkılarak yeniden yapılması mahalle sakinlerininde yüzünü güldürdü.

Okulun yıkılmasında ve projelendirilerek yeniden hayata geçirilecek olmasından duydukları memnuniyeti dile getiren İstasyon Mahallesi sakinleri; "Biz yıllarca uğraştık. Burada eylemler yaptık. Kimse sesimizi duymadı. Ancak son dönem milletvekillerimiz konuya sıcak baktı. Bizlerin mağduriyetini gördü. ve okulun projesini yaptırdılar. Şimidi eski bina yıkılıyor. İnşallah kısa sürede yeni okulumuza kavuşuruz. Allah vekillerimizden razı olsun. Onların sayesinde çocuklarımızı başka okullara göndermekten kurtulacağız" diyerek duygularını dile getirdiler.

GAMP İlköğretim okulunun ihalesi 17 Ağustos 2013 tarihinde yapılmıştı. İhalesi yapılan okulun yıkımı için ilgili firma gelerek işe başladı. Kısa sürede okulun büyük bölümü yıkıldı. Yıkılan eski okulun yerine çok modern bir okul yapılacak. - Kars

ETİKETLER : Ak Partili Kars Milletvekilleri Projelendirdi Gamp İlköğretim Okulu'nun Yıkımı Başladı
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › Seri İlanlar
Arşiv Arama
- -
Anket
Dkmhaber Yeni Tasarımını nasıl buldunuz ?
Çok güzel
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü
E-Mail Bülten Kaydı
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi-Doğu Haber Portalı
© Copyright 2013 DKM Haber. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya
DKM MEDYA GRUP2
BÖLGE FİRMALAR- İŞ DÜNYASI-DERNEKLER
DİYARBAKIR
VAN
DKM MEDYA GRUP1
DOĞU KÜLTÜR ARSİV
BAĞLANTILARIMIZ
KARS
AĞRI
IĞDIR
ARDAHAN
İSTANBUL